Nevruz Nurës

Perkujtime

E premte, 27 janar 2023

Nevruz Nurës

Më: 7 nëntor 2022 Në ora: 00:00
Nevruz Nura

Ti, që Drita t’farkoi,
gjahtarin e shoqes s’jetës,
nuk e ke pâ, si u shitu
në varkën e Haronit,
Aherontin tue kalu!

...ke ndi, T’kanë kall’zu,
Ty, që kurr t’ligën s’e là,
zemrën me Ta randu!

familja Nura

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat