Në këtë komunë të Kosovës po “vlon” virusi

Prishtina

Në këtë komunë të Kosovës po “vlon” virusi

Më: 17 prill 2021 Në ora: 19:43
Foto ilustrim

Komuna e Prishitnës edhe në 24 orët e fundit prinë për nga numri më i madh i rasteve me koronavirus.

Vetëm gjatë ditës së djeshme 104 raste janë konfirmuar pozitive me Covid-19.

Prishtina mbetet komuna me më së shumti raste që janë aktualisht aktive. 

Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 104 raste, Gjilan 40 raste, Pejë 35 raste, Ferizaj 33 raste, Mitrovicë 32 raste, Vushtrri 31 raste, Fushë-Kosovë 27 raste, Gjakovë 27 raste, Prizren 22 raste, Skenderaj 23 raste, Obiliq 18 raste, Podujevë 17 raste, Istog 12 raste, Malishevë 12 raste, Suharekë 12 raste, Lipjan 11 raste, Deçan 9 raste, Drenas 7 raste, Klinë 6 raste, Shtime 6 raste, Viti 6 raste, Kaçanik 3 raste, Kamenicë 2 raste, Rahovec 2 raste, dhe një rast komuna Hani i Elezit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat