75 raste aktive me Covid-19 në Prishtinë

Prishtina

75 raste aktive me Covid-19 në Prishtinë

Më: 16 nëntor 2021 Në ora: 09:01
Foto ilustrim

Prishtina është komuna me më së shumti raste aktive me koronavirus në nivel vendi.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, në Prishtina janë 75 raste aktive, pasuar nga Ferizaj që ka 45 raste, Prizreni 32, Kamenica 31, Gjilani, 24, Klina 22, Peja 18, Kaçaniku 17, Obiliqi 16, Malisheva 14, Vushtrria 14, Mitrovica 13, Drenasi 12, Fushë-Kosova 12, Suhareka 12 e të tjera.

Sipas MSH-së, gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 4 raste pozitive me koronavirus dhe 8 persona të shëruar.

Gjatë kësaj periudhe janë kryer 1.058 testime.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat