Zafir Berisha heq dorë nga pozita e asamblistit në Kuvend, ia liron vendit invalidit të UÇK-së

Prishtina

Zafir Berisha heq dorë nga pozita e asamblistit në Kuvend, ia liron vendit invalidit të UÇK-së

Më: 2 dhjetor 2021 Në ora: 17:27
Zafir Berisha

Kryetari i Nisma Socialdemokrate në Prizren, Zafir Berisha, ka njoftuar se nuk do të jetë pjesë e Kuvendit të Prizrenit.

Në vend të tij do të jetë Shukri Quni.

Postimi i plotë:

Të nderuar miq,

Të respektuar bashkëpunëtor e nismëtar!

Për arsye të angazhimeve të tjeta partiake dhe publike në vazhdën e avansimit të frymën socialdemokrate të Nisma-s, nuk do të angazhohem në Kuvendin e Prizrenit.

Jam i bindur se me përgjegjësi të madhe sikurse edhe deri sot, Shukri Quni për mandatin e 5-të në Kuvendin e Prizrenit, si njeri i dëshmuar dhe punëtor i arsimit dhe invalid i UÇK-së, nuk do të ndalet asnjëherë për ti shërbyer qytetarëve të Prizrenit në 4 vitet e ardhshëm!

Nga unë Zafa respekt për të gjithë ata që qëndruan besnik vizionit tonë në betejën politike për Prizren.

Vazhdojmë 4+4…

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat