Rrëshqet dheu, bëhet e pakalueshme rruga në lagjen Arbëria në Prishtinë

Prishtina

Rrëshqet dheu, bëhet e pakalueshme rruga në lagjen Arbëria në Prishtinë

Më: 28 dhjetor 2021 Në ora: 12:07
Rrëshqet dheu në lagjen Arbëria në Prishtinë

Nga rrëshqitja e dheut është dëmtuar dhe është bërë e pakalueshme një rrugë në lagjen Arbëria në Prishtinë.

Në fotografinë e siguruar shihet se si pasojë mihjes së dheut, rrëzë rrugës, ku janë vënë themelet e një objekti, është dëmtuar dhe është bërë e pakalueshme një rrugë në lagjen Arbëria në kryeqytet.

Kjo nuk është hera e parë që dëmtohen dhe bëhen të pakalueshme rrugët në këtë lagje, nga rrëshqitja e dheut, si pasojë e mihjeve të pakontrolluara nga ndërtues objektesh.

Madje si pasojë e rrëshqitjeve të dheut është rrezikuar edhe jeta e qytetarëve që banojnë në objektet e kësaj lagjeje

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat