KRU ‘Prishtina’ njofton se uji në liqenet e Batllavës dhe Badocit është nën nivelin maksimal

Prishtina

KRU ‘Prishtina’ njofton se uji në liqenet e Batllavës dhe Badocit është nën nivelin maksimal

Më: 28 dhjetor 2021 Në ora: 13:25
Foto ilustrim

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka njoftuar për gjendjen me ujë në liqenet e Batllavës dhe Badocit.

Sipas KRU-së, gjendja është nën nivelin maksimal të kapërderdhjes.

Niveli i ujit në liqenin e Badocit është 643.80 metra mbi nivelin e detit ose 6.05 metra nën nivelin maksimal të kapërderdhjes.

Ndërsa në liqenin e Batllavës është 631.47 metra mbi nivelin e detit ose 3.54 metra nën nivelin maksimal të kapërderdhjes”, thuhet në njoftimin e kompanisë. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat