Vërshimet e shpeshta, problem i vazhdueshëm i Prishtinës

Prishtina

Vërshimet e shpeshta, problem i vazhdueshëm i Prishtinës

Më: 1 prill 2022 Në ora: 21:56
Pas reshjeve të dendura të shiut, lagjja e spitalit në kryeqytet është bërë vështirë e kalueshme,

Sa herë që ka reshje të shiut, problemi është pothuajse i njëjti.

Edhe këtë të premte ishte njësoj.

Pas reshjeve të dendura të shiut, lagjja e spitalit në kryeqytet është bërë vështirë e kalueshme,

Për këtë po ankohen edhe banorët e kësaj lagje.

E ankesa të ngjashme kanë edhe banorët në rrugën Muharrem Fejza.

Sipas tyre, pusetat nuk arrijnë t’i përballojnë ujërat atmosferike dhe, si pasojë, ato dalin jashtë.

Në anën tjetër, përveç problemeve me vërshime, hall tjetër kanë banorët e lagjes Mati 1.

Për këtë problematik, mendim të ngjashëm ka edhe opozita.

Asamblsiti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Rashit Gashi, tregon për shkaktarin e këtij problemi.

E për të gjitha këto probleme, drejtori i Shërbimeve Publike në Komunën e Prishtinës, Ilirik Musliu, po thotë se janë të trashëguara nga qeverisjet e kaluara.

Ai thotë se problemet që janë adresuar nga qytetarët, Komuna e Prishtinës iu përgjigjur menjëherë.

Probleme të tilla pas shiut, ka pasur në disa lagje të kryeqytetit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat