​Testimi për rrugët në Prishtinë sot pa kolona

Prishtina

​Testimi për rrugët në Prishtinë sot pa kolona

Më: 24 prill 2022 Në ora: 15:05
Pamje nga vendi i ngjarjes

Testimi i qarkores njëkahëshe në Prishtinë vazhdon edhe sot.

Për dallim nga dita e djeshme e testimit ku u krijuan kolona të gjata me vetura në rrugë, sot ato janë më me pak automjete.

Ky testim është duke u kryer me vendim të Komunës së Prishtinës.

Testimi i qarkores njëkahëshe, si fazë testuese për ta “çliruar” kryeqytetin nga automjetet, ka nisur dje dhe do të përfundoj sot.

Ndërsa rrugën një kahëshe që është e paraparë për biçikleta dhe këmbësore, shihet që qytetarët me biçikleta janë duke e shfrytëzuar më shumë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat