​Rama i dhuron Gjukanoviqit ‘Çelësin e Qytetit’

Prishtina

​Rama i dhuron Gjukanoviqit ‘Çelësin e Qytetit’

Më: 18 maj 2022 Në ora: 16:48
Foto ilustrim

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama i ka dhuruar “Çelësin e Qytetit”, presidentit të Malit të Zi, Milo Gjukanoviq.

Pas takimit të përbashkët në objektit e komunës, kryetari Rama i tha presidentit Gjukanoviq ta ndjejë veten në Prishtinë si në shtëpi.

Ndërsa, presidenti Gjukanoviq tha se ky çelës është një dhuratë e bukur simbolike për miqësinë mes dy vendeve.

Presidenti Gjukanoviq po qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë, ku takoi edhe krerët institucionalë të vendit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat