Të shtunën testohet alarmi publik në Prishtinë

Prishtina

Të shtunën testohet alarmi publik në Prishtinë

Më: 2 qershor 2022 Në ora: 16:07
Foto ilustrim

Të shtunën në orën 12:05 do të bëhet testimi i radhës i alarmit publik në kryeqytet.

Lajmin e ka bërë të ditur Komuna e Prishtinës, përmes një postimi në Facebook.

“Ju njoftojmë se testimi i radhës i sistemit të alarmit publik do të bëhet të shtunën, me datë 04.06.2022, në orën 12:05 me zë të njëtrajtshëm dy herë nga 30 sekonda”, thuhet në njoftimin për media.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat