​Zgjatet deri në 24:00 orari i qarkullimit të autobusëve të Trafikut Urban

Prishtina

​Zgjatet deri në 24:00 orari i qarkullimit të autobusëve të Trafikut Urban

Më: 19 korrik 2022 Në ora: 16:33
Foto ilustrim

Bazuar në vendimin e Komunës së Prishtinës, Trafiku Urban sot ka bërë të ditur ndryshimin e orarit të qarkullimit të autobusëve të kësaj kompanie.

Vendimi do të fillojë te zbatohet duke filluar nga data 20 korrik.

Zgjatja e orarit të qarkullimit të autobusëve për linjat 1, 1A, 3 dhe 4 do të jetë deri në orën 24:00, thuhet në një njoftim për media.

Ndryshe, Trafiku Urban disponon me gjithsej shtatë linja të qarkullimit me 5 mijë udhëtarë në ditë. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat