​Hapësirat publike në Prishtinë do të jenë nën vëzhgimin e kamerave

Prishtina

​Hapësirat publike në Prishtinë do të jenë nën vëzhgimin e kamerave

Më: 1 shtator 2022 Në ora: 19:07
Ilustrim

Hapësirat publike në Prishtinë do të jenë nën vëzhgimin e kamerave.

Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama ka njoftuar se sot kanë finalizuar marrëveshjen me Policinë e Kosovës për sistemin e kamerave në hapësirat publike.

Ai ka shkruar në Facebook se tash e sa kohë janë në bashkëpunim të ngushtë me Policinë e Kosovës për hartimin e marrëveshjes për vendosjen e sistemit të kamerave dhe mënyrën e mirëmbajtjes së rrjetit të kamerave në hapësirat publike të kryeqytetit, marrëveshje e cila u nënshkrua sot.

“Bashkë me Policinë e Kosovës u zotuam se do të koordinojmë aktivitete të përbashkëta për përmirësimin e sigurisë në hapësirat publike të kryeqytetit”, ka shkruar ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat