Ajri në Prishtinë, i pashëndetshëm

Prishtina

Ajri në Prishtinë, i pashëndetshëm

Më: 27 dhjetor 2022 Në ora: 10:12
Ilustrim

Ditëve të fundit është regjistruar rritje e ndotjes së ajrit në Prishtinë. Sipas matjeve të Ambasadës Amerikane në Prishtinë, shkalla e ndotjes të martën është 189, apo e regjistruar në grupin “e dëmshme”.

AQ-ja bëri të ditur se lokacioni më i ndotur është pranë rrugës “Gazmend Zajmi”.

Tash e sa vjet, Kosova ka problem me ndotjen e ajrit.

Studime kanë treguar se ajri i ndotur ndikon drejtpërdrejt në shëndetin e njeriut. Pos dëmeve në mushkëri e rrugëve të frymëmarrjes, ai ka efekte edhe në tru.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat