Sheshet e kryeqytetit të stërmbushur, festën e nisin fëmijët

Prishtina

Sheshet e kryeqytetit të stërmbushur, festën e nisin fëmijët

Më: 31 dhjetor 2022 Në ora: 14:25
Foto ilustrim

Qytetarët po shfrytëzojnë motin e mirë për të shijuar atmosferën festive në sheshet e dekoruara në kryeqytet.

Aty janë parë mijëra qytetarë teksa shëtisnin, shfrytëzonin tregun e fundvitit, ku kompani të ndryshme po ofrojnë shërbime cilësore.

E më së shumti që po i gëzohen organizimeve të ditës së sotme, të Komunës së Prishtinës, ishin fëmijët, pasi në kuadër të koncerteve “Festo me Yje”, në rrugën “Xhorxh Bush”, kishte program për fëmijë dhe të rinjë, i cili do të vazhdoi deri në orën 16:00.

Kurse, nga ora 23:00 në të njëjtin vend do të ketë përformanca muzikore për të rritur.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat