​Rikthehet qarkullimi i autobusëve në rrugën "Xhorxh Bush"

Prishtina

​Rikthehet qarkullimi i autobusëve në rrugën "Xhorxh Bush"

Më: 13 janar 2023 Në ora: 07:40
Foto ilustrim

Trafiku Urban ka bërë të ditur se nga sot (e premte) do të rikthehet qarkullimi i autobusëve në linjat 1,3 dhe 4.

Kjo do të bëhet sipas rendit të udhëtimit të mëparshëm në drejtim të rrugës "Xhorxh Bush".

Autobusët përgjatë sheshit "Xhorxh Bush" do të lëvizin me shpejtësi të kufizuar në 20 km/h.

Ndërsa linjat 1A dhe 7C do të vazhdojnë sipas rendit të udhëtimit të tanishëm, thuhet në njoftim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat