Kuvendi i Prishtinës diskuton për çështjen e tatimit në pronë

Prishtina

Kuvendi i Prishtinës diskuton për çështjen e tatimit në pronë

Më: 31 janar 2023 Në ora: 11:26
Kuvendi i Prishtinës

Këtë të martë Kuvendi Komunal i Prishtinës ka vendosur çështjen e tatimit në pronë për diskutim.

Së fundmi janë rritur çmimet e faturave për tatimin në pronë dhe shumë qytetarë kanë reaguar.

Më herët Komuna e Prishtinës ka thënë se ka ndryshuar vlerësimi i pronave në Prishtinë, dhe të njëjtin e ka bërë Ministria e Financave.

Nënkryetari i Komunës, Alban Zogaj, ka thënë se Prishtina ka kërkuar nga Ministria e Financave rivlerësim, “sidomos në këtë kohë krize”.

Ndërkaq Lëvizja Vetëvendosje, dega në Prishtinë, ka kërkuar seancë të jashtëzakonshme në Kuvendin Komunal me një pikë të rendit të ditës, faljen e tatimit në pronë në vlerë deri në 100 euro për të gjithë tatimpaguesit e kryeqytetit për vitin 2023.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat