Tare: Ne në vazhdimësi e kemi shkatërruar me sukses trashëgiminë tonë kulturore

Shqipëria

Tare: Ne në vazhdimësi e kemi shkatërruar me sukses trashëgiminë tonë kulturore

Më: 14 dhjetor 2020 Në ora: 23:45
Auron Tare

I ftuar në PolitikOn nga Alfred Lela në RTV Ora, historiani Auron Tare u shpreh se ne në vazhdimësi, e kemi shkatërruar me sukses trashëgiminë tonë kulture.

Tare: Humbja më e madhe trashëgimore në këtë vend, është se qysh në kohën që morën pavarësinë, ne shkatërruar objektet e trashëgimisë kulturore.

Ne në vazhdimësi, e kemi shkatërruar me sukses trashëgiminë tonë kulture. Durrësi ka qenë një ndër qytetet më të rëndësishme të botës antike dhe me një ndër amfiteatrot më të rëndësishëm.

Ka portën ku çdo perandor që ka kaluar në një portë që është nën një pallat sot.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat