Bota e arsimit në zi/ Ndahet nga jeta profesori i njohur

Shqipëria

Bota e arsimit në zi/ Ndahet nga jeta profesori i njohur

Më: 24 janar 2021 Në ora: 09:36
Ilustrim

Ditën e djeshme është ndarë nga jeta profesori i njohur Luigji Vaso, i cili ka dhënë mësim në katedrën e Universtetit Ekonomik në lëndën e kontabilitetit.

Lajmin e trishtë e ka bërë të ditur profesori i Ekonomikut Fatmir Memaj.

Ai shkruan se profesori ishte model i përkushtimit dhe korrektësisë në punë, i respektuar nga të gjithë.

“Sa e vështirë është të shkruash lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të Prof. Luigj Vaso.

Profesori ishte model i përkushtimit dhe korektësise në punë, i respektuar nga të gjithë.U prehsh në paqe profesori ynë, profesor i vlerave të larta profesionale dhe njerëzore”, shkruan Memaj.

Image
Facebook
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat