Ndizet alarmi i kuq/ Shkon në 7.2 m niveli i Vjosës, pritet evakuimi i banorëve

Shqipëria

Ndizet alarmi i kuq/ Shkon në 7.2 m niveli i Vjosës, pritet evakuimi i banorëve

Më: 25 janar 2021 Në ora: 21:46
Foto illustrim

Ka shkuaar në 7.2 metra niveli i Vjosës në urën e Mifolit.

Ndërkohë që në 7.6 metra jepet sinjali i alarmit në Novoselë.

Shtabi i emergjencave kanë filluar monitorimin e situates, ku pritet që nata të jetë vendimtare.

Pritet evakuim i familjeve që gjenden pranë shtratit të lumit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat