Kukës/ Arrestohet 50-vjeçari që i zhvati 12 mln lekë të moshuarit përmes kanosjes

Shqipëria

Kukës/ Arrestohet 50-vjeçari që i zhvati 12 mln lekë të moshuarit përmes kanosjes

Më: 24 shkurt 2021 Në ora: 13:53
Foto ilustrim

Kukës – Një 50-vjeçar është vënë në prangat e policisë për shkak se akuzohet për “Shtrëngim me anë të kanosjes për dhënie pasurie”.

I arrestuari sipas policisë është, A. N., 50 vjeç, banues në Tiranë.

Ndalimi i tij u bë pasi F. Gj. ka bërë kallëzim se në periudha të ndryshme kohore, nëpërmjet shtrëngimit me anë të kanosjes për dhënie pasurie, shtetasi A. N. i ka marrë një shumë të konsiderueshme lekësh rreth 12mln lekë.

Njoftimi i policisë:

Ndalohet 1 shtetas, për veprën penale “Shtrëngim me anë të kanosjes për dhënie pasurie”.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Drejtorinë Vendore të Policisë Kukës, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Nr. 2 Tiranë, bënë kapjen dhe ndalimin e shtetasit A. N., 50 vjeç, banues në Tiranë.

Ndalimi i tij u bë pasi shtetasi F. Gj. ka bërë kallëzim se në periudha të ndryshme kohore, nëpërmjet shtrëngimit me anë të kanosjes për dhënie pasurie, shtetasi A. N. i ka marrë një shumë të konsiderueshme lekësh.

Vijojnë hetimet për dokumentimin e plotë të ngjarjes.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprime të mëtejshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat