Nëse do të votohej sot, për kë do votoni? Rritet PD, opozita në avantazh të madh ndaj Ramës

Shqipëria

Nëse do të votohej sot, për kë do votoni? Rritet PD, opozita në avantazh të madh ndaj Ramës

Më: 2 mars 2021 Në ora: 00:56
Basha dhe Rama

Pjesa e katërt e sondazhit ‘Flame Tree Advisors’, që u publikuar në ‘Çim Peka LIVE’ ishte dhe më e rëndësishmja. Të pyetur se për kë do të votojnë qytetarët nëse zgjedhjet do të mbaheshin sot, PD është rritur.

Sipas sondazhit për PD-në do të votojnë nga 33.9 deri në 36.8 përqind. PS ka pësuar rënie, dhe për të do të votonin nga 38.5 deri në 40.1.

Nëse do të votohej sot, në total, kolacioni i Opozitës së Bashkuar do të fitonte me një diferencë të konsiderueshme.

Image

Sipas sondazhit Opozita e Bashkuar mund të marrë nga 46.0 deri në 49.1 për qind të votave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat