Tabaku: Me PD, e vërteta do të mbizotërojë përballë gënjeshtrave

Shqipëria

Tabaku: Me PD, e vërteta do të mbizotërojë përballë gënjeshtrave

Më: 11 prill 2021 Në ora: 17:42
Jorida Tabaku

Kandidatja për deputete e PD, Jorida Tabaku deklaroi se kur opozita të fitojë zgjedhjet, gënjeshtrat do të marrin fund.

Pas takimeve që pati me disa banorë të Saukut në Tiranë, Tabaku u shpreh se ndryshimi është i nevojshëm dhe kërkohet nga të gjithë qytetarët.

“Një takim i bukur me familjet e nderuara të Saukut. Kënaqësi që do të jem përfaqësuese e këtij komuniteti kaq të dashur. Shqipëria ka nevojë për përbashkim, vendi ka nevojë për një udhëheqje që bashkon dhe jo që ndan. Ndryshimi është i rëndësishëm dhe jetik.

Kombi ynë ka nevojë të ecë përpara në rrugën drejt BE dhe në krijimin e një shoqërie të shëndetshme. Familja fiton kur qytetari fiton, kur të ardhurat për frymë rriten dhe kur qeveria ka plane konkrete. Ne i kemi këto plane dhe po përdorim çdo mjet dhe rrugë për t’ua treguar qytetarëve. Qytetaria do të prevalojë përballë meskinitetit dhe gënjeshtrave. Angazhimet do të prevalojnë përballë propagandës së rreme. E vërteta do të mbizotërojë përballë gënjeshtrave të vazhdueshme. Në 25 prill voto PD! Voto numrin 9! Voto Shqipërinë që Fiton!”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat