Ekzekutimi në Lushnje/ Dalin fotot e pronarit të lokalit që u vra nga bashkëfshatari i tij me automatik

Shqipëria

Ekzekutimi në Lushnje/ Dalin fotot e pronarit të lokalit që u vra nga bashkëfshatari i tij me automatik

Më: 3 qershor 2021 Në ora: 08:58
Viktima Rako Qorri

Detaje të reja dalin në dritë në lidhje me vrasjen në Lushnjë, ku një 57-vjeçar qëlloi me automatik babë e bir.

Ngjarja ndodhi rreth orës 23:47, në fshatin Fier i Ri në Lushnje. 

Sofokli Shani  dyshohet se ka vrarë me armë zjarri shtetasin Rako Qorri, 62 vjeç dhe ka plagosur djalin e tij, Kejdi Qorri, 31 vjeç.

Image
Viktima Rako Qorri 62 vjeç

Ngjarja e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme rreth orës 23:47 ku pas një konflikti në lokal Sofokli Shani ka vrarë me armë zjarri pronarin e lokalit Rako Qorri dhe ka plagosur djalin e tij, Kejdi Qorri. Policia po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Image
Kejdi Qorri djali i viktimës që mbeti i plagosur në ngjarje
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat