Takim në Slloveni për post-krizën e COVID-19, Xhaçka: Ballkani Perëndimor s’mund të trajtohet i ndarë nga BE

Shqipëria

Takim në Slloveni për post-krizën e COVID-19, Xhaçka: Ballkani Perëndimor s’mund të trajtohet i ndarë nga BE

Më: 23 korrik 2021 Në ora: 16:00
Foto nga takimi

Një takim jozyrtar është zhvilluar mes Ministrave për Çështjet Europiane, ministrave të jashtëm të BE dhe atyre të Ballkanim Perëndimor për të folur për rezistencën pas krizës së COVID-19.

Takimi u zhvillua në Slloveni ku e pranishme ishte dhe ministrja e Shqipërisë, Olta Xhaçka.

Në faqen zyrtare në FB, Xhaçka thotë se Ballkani Perëndimor nuk mund të trajtohet i ndarë nga BE.
Ajo thotë se pandemia e tregoi se përpjekjet për të zgjidhur problemet komplekse vetëm janë të gabuara.

STATUSI NGA OLTA XHAÇKA

?Në takimin jozyrtar të Ministrave për Çështjet Evropiane me homologët e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor diskutuam forcimin e rezistencës pas krizës së COVID-19.
Pandemia tregoi se përpjekjet për të zgjidhur probleme komplekse i vetëm janë të gabuara. Në trajtimin e kërcënimeve të tilla për shoqëritë tona, Ballkani Perëndimor nuk mund të trajtohet i ndarë nga BE-ja.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat