Zjarri shkrumbon lartësinë e fshtatit Bodrishtë gjatë natës, asnjë ndërhyrje nga zjarrfikësit

Shqipëria

Zjarri shkrumbon lartësinë e fshtatit Bodrishtë gjatë natës, asnjë ndërhyrje nga zjarrfikësit

Më: 27 shtator 2021 Në ora: 08:19
Dropull

Një zjarr masiv ka përfshirë lartësinë e fshatit Bodrishtë, bashkia Dropull.

Përgjatë gjithë natës zjarri ka qenë intensiv duke djegur  me dhjetëra ha kullota dhe pyje.

Burime bëjnë me dije se nuk ka pasur ndërhyrje nga PMNZH, bashkia Dropull duke bërë që zjarri të dalë jashtë kontrollit.

Mësohet se zjarri ka qenë i qëllimshëm dhe i vendosur nga një bari shtegtar, i cili është i skeduar në polici.

I njëjti person është identifikuar edhe më parë për të njëjtat vepra.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat