21-vjeçari ekzekutoi me plumb në zemër oficerin, SHÇBA nis hetimet ndaj kolegëve të Saimir Hoxhës

Shqipëria

21-vjeçari ekzekutoi me plumb në zemër oficerin, SHÇBA nis hetimet ndaj kolegëve të Saimir Hoxhës

Më: 28 shtator 2021 Në ora: 17:39
Aldi Rama, Saimir Hoxha

SHÇBA ka nisur hetimin për veprimet e policëve që ishin me viktimën Saimir Hoxha, i cili u qëlluar për vdekje nga 21-vjeçari Aldi Rama.

Kështu kolegët e Saimir Hoxhës i cili ra në krye të detyrës do u duhet të japin disa shpjegime të asaj që ndodhi, para, gjatë dhe pas vrasjes së Samir Hoxhës.

SHÇBA do të hetojë se cilat ishin veprimet e efektivëve që shoqëronin kolegun e tyre Saimir Hoxha dhe pse nuk reaguan ku dëgjuan të shtënat.

Po ashtu ata duhet të shpjegojnë edhe se si mundën të largoheshin tre të rinjtë që ishin në makinën e ndaluar për kontroll pasi qëlluan për vdekje Saimir Hoxha. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat