Ndarja nga jeta e gazetarit Artjan Tepelena, Meta: Shembull në mbrojtje të fjalës së lirë

Shqipëria

Ndarja nga jeta e gazetarit Artjan Tepelena, Meta: Shembull në mbrojtje të fjalës së lirë

Më: 16 tetor 2021 Në ora: 11:19
Artjan Tepelena

Presidenti Ilir Meta ka reaguar në lidhje me ndarjen nga jeta të gazetarit Artjan Tepelena, i cili humbi sot betejën me koronavirusin.

Përmes një mesazhi ngushëllimi, kreu i shtetit thekson se Tepelena dha një kontribut të pazëvendësueshëm në media.

MESAZHI I METËS

Trishtim për ndarjen e parakohshme nga jeta të gazetarit të mirënjohur Artjan Tepelena, i cili humbi sot betejën me COVID-19.
Ngushëllimet më të sinqerta familjarëve, miqve dhe komunitetit të gazetarëve!
Me kontributin e tij të gjatë dhe të pazëvendësueshëm në media, Artjan Tepelena do të kujtohet si lektori dhe shembulli i duhur i brezave të rinj të gazetarëve shqiptarë, në mbrojtje të fjalës së lirë dhe kundër konformizmit në profesion.
Të prehet në paqe!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat