U kapën me drogë në makinë, dy të arrestuar në Gramsh, dy në kërkim

Shqipëria

U kapën me drogë në makinë, dy të arrestuar në Gramsh, dy në kërkim

Më: 16 tetor 2021 Në ora: 11:25
Foto ilustrim

Dy persona kanë rënë në prangat e policisë, pasi u kapën me kanabis. Në kuadër të operacionit të koduar “Tunjë” u arrestuan shtetasit me inicialet A.B., 30 vjeç, banues në fshatin Çerrice, Çorovodë, dhe M.D., 31 vjeç, banues në fshatin Zhepe, Çorovodë.

Si dhe u shpallën në kërkim shtetasit M.H., 22 vjeç dhe S.Q.,23 vjeç, banues në Gramsh, ku vijon puna për kapjen e tyre.

Arrestimi dhe shpallja në kërkim e këtyre shtetasve u bë pasi në aksin rrugor Gramsh-Tunjë, gjatë kontrollit të automjeteve, shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale 5 kilogramë lëndë narkotike kanabis sativa.

Materialet iu referuan për veprime të mëtejshme, Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan, për veprën penale, “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”, kryer në bashkëpunim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat