Raporti vjetor i Komisionit Europian/ Mblidhet nesër Këshilli Kombëtar i Integrimit, i pranishëm edhe ambasadori Soreca

Shqipëria

Raporti vjetor i Komisionit Europian/ Mblidhet nesër Këshilli Kombëtar i Integrimit, i pranishëm edhe ambasadori Soreca

Më: 19 tetor 2021 Në ora: 19:49
Foto ilustrim

Ditën e nesërme do të mblidhet Këshilli Kombëtar i  Integrimit Europian i drejtuar nga  nënkryetarja e PD-së Jorida Tabaku dhe Taulant Balla.

Pjesë e tij do të jetë edhe ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri Luigi Soreca.

Ai do të bëjë prezantimin e raportit vjetor të Komisionit Europain.

Gjithashtu të pranishëm do të jenë edhe  Ministrja për Punët e Jashtme Olta Xhaçka dhe kryenegociatori Zef Maci të cilët do të rendisin hapat për  ndjekjen e rekomandimeve të raportit të BE-së.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat