Deputetja Zhupa: Qeveria më shumë po nxit largimin se sa kthimin e trurit

Shqipëria

Deputetja Zhupa: Qeveria më shumë po nxit largimin se sa kthimin e trurit

Më: 23 tetor 2021 Në ora: 00:42
Ina Zhupa

E pyetur nga të rinjtë në emisionin “Rinon”, se cila është strategjia e opozitës për të thithur trurin e larguar nga vendi, deputetja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa tha se, programi në fushatë parashikonte masa konkrete në punësim.

Ajo tha se gjatë qeverisjes së majtë të diplomuarit janë larguar masivisht dhe kjo vjen për shkak se nuk ka pasur politika për mbështetjen e tyre.

“Ne kthim masa konkrete për kthimin e trurit, duke ofruar pagë të njëjtë me vendin ku ndodhet jashtë vendit për një vit deri sa të kishte mundësi të fillonte jetesën në Shqipëri. gjithashtu do të kishte lehtësira për taksa dhe tatime për 5 vitet e para”, tha deputetja e PD.

Sipas znj. Zhupa me politikat që po ndjek qeveria e majtë më shumë po nxit largimin se sa po punon për kthimin e trurit në vend.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat