“2-3 ministra janë me dosje”/ Reagon Romeo Kara

Shqipëria

“2-3 ministra janë me dosje”/ Reagon Romeo Kara

Më: 1 nëntor 2021 Në ora: 13:31
Romeo Kara

Juristi Romeo Kara ka reaguar në rrjetet sociale pas deklaratës që bëri sot gazetari Basir Çollaku.

Ky i fundit tha se për 2-3 ministra ka dosje dhe se SPAK duhet të veprojë sa më shpejtë.

Romeo Kara e drejton ‘gishtin’ pikërisht tek SPAK si një ndër ‘fajtorët’ kryesorë të mos zbatimit të ligjit në vendin tonë.

“Fakti qe askush nuk e merr seriozisht zbatimin e ligjit dhe miradministrimin e fondeve publike, eshte teresisht merite e SPAK-ut, qe i eshte kthyer ne nje shkop nen rrota drejtesise se vertete.”, shkruan Romeo Kara.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat