Ujëvara e Zagrebit merr ngjyrat e flamurit shqiptar

Shqipëria

Ujëvara e Zagrebit merr ngjyrat e flamurit shqiptar

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 23:18
Ujëvara e Zagrebit merr ngjyrat e flamurit shqiptar

Ujëvara e Zagrebit sonte ka marrë një pamje të veçantë me rastin e 28 nëntorit.

Në 109 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë kjo ujëvarë ka marrë ngjyrat e flamurit shqiptar, “KUQ E ZI”.

Pamjet janë publikuar nga Ambasada e Shqipërisë në Kroaci:

Kujtojmë se sot të gjithë shqiptaërt kanë festuar këtë festë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat