Hekuran Duka merr mandatin për të udhëhequr Dibrën në katër vitet e ardhshme

Shqipëria

Hekuran Duka merr mandatin për të udhëhequr Dibrën në katër vitet e ardhshme

Më: 29 nëntor 2021 Në ora: 12:16
Hekuran Duka

Kryetari i Dibrës ka marrë edhe një mandat nga Komisioni Komunal Zgjedhor pas fitores së fundit në zgjedhjet lokale në Maqedoni, pas garës së ngushtë dhe të stërzgjatur për të parin e Komunës së Dibrës.

Duka në rrethin e dytë garoi kundër kandidatit të Aleancës për Shqiptarët, Bekim Pocesta ndërsa fitorja e tij ishte e ngushtë.

Ndaj fitores së Dukës në Dibër, Poceska u ankua në KSHZ por këto ankesa u hudhën poshtë nga anëtarët e KSHZ dhe i hapën rrugë fitores së Dukës.

Ai sot e ka marrë mandatin dhe do të udhëheq me Dibrën edhe për 4 vite.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat