Kryeministri Rama uron Krishtlindjen me një kartolinë nga Thumana

Shqipëria

Kryeministri Rama uron Krishtlindjen me një kartolinë nga Thumana

Më: 24 dhjetor 2021 Në ora: 19:54
Foto ilustrim

Kryeministri Edi Rama ka uruar qytetarët shqiptarë me rastin e festës së Krishtlindjes. Kreu i qeverisë ka postuar në rrjetin e tij social, një kartolinë të cilën ja kanë dërguar nga Thumana.

Në mesazh thuhet se kjo festë konsiderohet me të vërtetë Krishtlindje vetëm kur kremtohen duke u dhënë dritën e dashurisë atyre që kanë më shumë nevojë.

Postimi i Kryeministrit Rama:

GËZUAR KRISHTLINDJET me këtë kartolinë ekskluzive live nga Thumana:

“Krishtlindjet janë me të vërtetë Krishtlindje, kur kremtohen duke u dhënë dritën e dashurisë atyre që janë më nevojtarët për të”

Paçi një vigjilje të bukur të kësaj nate të bekuar në shtëpitë tuaja kudoqofshi në Shqipëri, Kosovë e kudo në botë ku flitet shqip dhe Zoti e bekoftë familjen tuaj

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat