Mbytja e 3-vjeçarit në kopsht, familjarët: Gënjyen, thanë se kamerat...

Shqipëria

Mbytja e 3-vjeçarit në kopsht, familjarët: Gënjyen, thanë se kamerat...

Më: 10 janar 2022 Në ora: 10:45
Familjarët e 3-vjeçarit

Familjarët e 3-vjeçarit, që humbi jetën në një kopësht privat në Fier, nuk pajtohen me vdekjen e djalit.

Ata kanë dalë sot në protestë parpara Prokurorisë, duke kërkuar zbardhjen e plotë të ngjarjes së rëndë.

Sipas tyre, hapja e kopshtit ditën e sotme është një vrasje e dytë.

Familjarët e 3-vjeçarit kanë deklaruar se u kanë thënë se kopshti ka kamera sigurie, që mund të ndihmojnë në zbardhjen e ngjarjes, por kur ata kanë shkuar për t'i marrë, u kanë thënë që nuk punonin.

"Na thanë që kamera nuk kishte, na gënjyen," tregojnë familjarët.

Nëna e 3-vjeçarit, që u mbyt në kopsht tregoi si ka mësuar lajmin e trishtë. Ajo thotë se është mashtruar nga punonjësit e kopështit dhe se ka qenë doktori që e ka njoftuar se djali i saj ka mbërritur i pajetë në spital.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat