Farmacistja 70-vjeçare/ Punon në pension, përgatit kremërat me formulat e vjetra

Shqipëria

Farmacistja 70-vjeçare/ Punon në pension, përgatit kremërat me formulat e vjetra

Më: 11 janar 2022 Në ora: 12:37
Manushaqe Koçaj

Manushaqe Koçaj punon si farmaciste në qytetin e Vlorës prej 43 vjetësh .

Sot ajo është 70 vjeç dhe nuk heq dorë nga dashuria që ka për këtë profesion duke u shërbyer njerëzve  në çdo situatë.

Në një godinë të vjetër, ka farmacinë  e saj, të cilën e ka sistemuar me të njëjtin rregull si dikur. Në sirtarë e dollapë ruan ende shënimet  e vjetra.

Në një dhomë të vogël përgatit  pomada dhe mban shënime. Ajo është  ndër te paktat farmaciste në Vlorë që realizon ende të tilla kremëra.

Është krenare për farmacinë “e lashtë” që ka, por më tepër krenare për dëshirën dhe vullnetin që t’u shërbejë vlonjatëve derisa të ketë fuqi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat