Ministrja gjermane e Shtetit viziton nesër Tiranën

Shqipëria

Ministrja gjermane e Shtetit viziton nesër Tiranën

Më: 17 janar 2022 Në ora: 20:33
Anna Lührmann

Ministrja gjermane e Shtetit Anna Lührmann pritet të vizitojë nesër Tiranën.

Në Shqipëri Ministrja e Shtetit do të takohet me Kryeministrin Edi Rama dhe zv/Ministren për Evropën dhe Punët e Jashtme, Megi Fino.

Në fokus të bisedave do të jenë marrëdhëniet dy palëshe, procesi i integrimit në Bashkimin Evropian, bashkëpunimi rajonal dhe programi i Shqipërisë si vend anëtar i ri jo i përhershëm i Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara.

Ministrja e Shtetit Lührmann do të takohet gjithashtu edhe me përfaqësues të shoqërisë civile.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat