Atentat me armë zjarri në drejtim të administratorit të shkollës ‘Willson’, 63-vjeçari i shpëton mrekullisht plumbave

Shqipëria

Atentat me armë zjarri në drejtim të administratorit të shkollës ‘Willson’, 63-vjeçari i shpëton mrekullisht plumbave

Më: 18 janar 2022 Në ora: 11:59
Foto ilustrim

Të shtëna me armë zjarri janë shënuar mesditën e sotme, tek nënkalimi i Liqenit të Thatë, në Tiranë.

Burime për Top Channel bëjnë me dije se dyshohet që një person ende i paidentikfuar, ka qëlluar me armë zjarri pistoletë në drejtim të një automjeti tip Benz, me drejtues shtetasin Lulëzim Masha, 63-vjeç.
Burimet thonë se pasi ka qëlluar me armë autori është larguar nga vendngjarja në këmbë, ndërsa 63-vjeçari ka shpëtuar mrekullisht nga të shtënat me armë.

Lulëzim Masha, administrator i shkollës Ëillson udhëtonte i vetëm në automjet.

Ndërkaq, policia ka ngirut pika kontrolli në të gjitha pikat hyrse dhe dalëse të Tiranë me qëllim kapjen e autorit, ndërsa janë sekuestruar çdo provë e mundshme materiale.

Njoftimi i policisë:

Më datë 18.01.2022, te nënkalimi te Liqeni i Thatë, nga një person ende i paidentifikuar, dyshohet se është qëlluar me armë zjarri në drejtim të mjetit me drejtues shtetasin L. M., 63 vjeç.

Si pasojë e të shtënave, nuk ka persona të lënduar.

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, janë ngritur pika kontrolli në të gjitha pikat hyrëse-dalëse të Tiranës me qëllim kapjen e autorit.

Ndërkohë, grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe është duke sekuestruar çdo provë të mundshme materiale që do të shërbejë për identifikimin e autorit të ngjarjes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat