Tendenca për kriptomonedha/ Policët sekuestrojnë kompjuterat në Shijak sikur të jenë pushkë

Shqipëria

Tendenca për kriptomonedha/ Policët sekuestrojnë kompjuterat në Shijak sikur të jenë pushkë

Më: 22 janar 2022 Në ora: 16:10
Foto ilustrim

Pamjet e investimit 1 milion euro në Shijak për prodhimin e kriptomonedhave u shpërndanë nga policia sikur të ishin filmime nga një skenë krimi.

Por me gjithë bujën që shoqëron në këto raste njoftimet e policisë, prap në vend të pushkëve, policët kanë bllokuar kompjutera dhe në vend të pistoletave, ca pajisje elektronike.

1 milion euro investim nuk mund të konsiderohet më një “fermë”, siç quheshin deri tani ambjentet e sajuara në fshehtësi për prodhimin e monedhave virtuale.

Nga vlera e investimit dhe shpjegimi që dha administratori i kompanisë kuptohet se ajo që po ndodhte ishte, thjesht biznes.

Administratori i kompanisë para se të arrestohej tha se e paguante në mënyrë të rregullt energjinë elektrike dhe nuk po bënte kontrabandë me pajisjet elektronike.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat