Acari “pushton” vendin, Balluku: Si paraqitet gjendja në akset rrugore, zona më e ftohtë

Shqipëria

Acari “pushton” vendin, Balluku: Si paraqitet gjendja në akset rrugore, zona më e ftohtë

Më: 23 janar 2022 Në ora: 16:08
Foto ilustrim

Ministria e Infrastrukturës ka bërë bilancin pas reshjeve të dendura të dëborës, ku raportohet se të gjithë akset janë të hapur për qarkullim.

Në të gjithë akset e vendeve malore, apelohet për përdorimin e gomave  të dimrit në makinë.  Me zinxhirë kalohet vetëm në aksin Ura e Çerencit-Klenjë.

Ndërkohë për sa u përket temperaturave, Ministria e Infrastrukturës raporton se zona me e ftohtë do të jetë në Shishtavec ku temperatura përllogaritet të jetë deri në -16 gradë celcius. Temperatura të tjera të ulëta do të shënohen në Ersekë dhe në Dardhë përkatësisht -12 gradë celcius.

Furnizmi me ujë

Në Kukës është çarë linja kryesore për shkak të ngricave. Në rrethet e tjera furnizimi me ujë është normal. Në stacionet e Pompimit nuk ka probleme përfshi edhe furnizimin me energji elektrike.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat