“E pabesueshme, do ta dëgjoni shumë shpejt”, çfarë po paralajmëron Rama?

Shqipëria

“E pabesueshme, do ta dëgjoni shumë shpejt”, çfarë po paralajmëron Rama?

Më: 27 janar 2022 Në ora: 21:49
Edi Rama

Edi Rama mbrëmjen e sotme paralajmëroi një lëvizje të Shqipërisë në politikën ndërkombëtare që e cilësoi të pabesueshme.

Sali Berisha sot nga seanca plenare në Kuvend kërkoi që Shqipëria të furnizojë Kievin me fishekë dhe municione, por kryeministri i quajti dokrra këto deklarata.

“Të jeni të sigurt që sot Shqipëria është në një pozicion në politikën e jashtme që nuk e ka pasur asnjëherë. Dëgjova sot ca dokrra lidhur me Ukrainën apo ku di unë".

"Në ditët në vijim shumë shpejt ju do të dëgjoni një gjë që deri dje ishte e pabesueshme për rolin ndërkombëtar të Shqipërisë”, tha ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat