Brenda muajit gjendet personi i tretë i pajetë në Sarandë

Shqipëria

Brenda muajit gjendet personi i tretë i pajetë në Sarandë

Më: 28 janar 2022 Në ora: 11:21
Ilustrim

Një tjetër person i pajetë është gjetur ditën e sotme në qytetin e Sarandës.

Ngjarja ndodhi në fshatin Çukë, ku mësohet se ka ndërruar jetë Andrea Capo, 80-vjeçari i cili është gjetur i pajetë nga fqinjët e tij.

Viktima jetonte vetëm sepse fëmijët i kishte jashtë shtetit, ndërsa dyshohet se ka ndërruar jetë 2-3 orë para se të gjendej pa frymë.

Policia nuk ka konstatuar gjurmë dhune në trupin e tij, megjithatë pritet të bëhet ekspertiza e nevojshme për përcaktimin e shkakut të vdekjes.

Me këtë ngjarje, shkon në tre numri i personave të moshuar nga ky fshat që janë gjetur të pajetë në banesat e tyre.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat