Kuvendi jep njoftimin: Anulohet seanca plenare e 7 prillit, ja arsyeja

Shqipëria

Kuvendi jep njoftimin: Anulohet seanca plenare e 7 prillit, ja arsyeja

Më: 6 prill 2022 Në ora: 17:16
Kuvendi

Seanca plenare e datës 7 prill, nesër, nuk do të zhvillohet. Kuvendi i Shqipërisë përmes një njoftimi zyrtar, bën me dije deputetët nuk do të mblidhen nesër.

Në kuadër të javës së gjelbër, ata zhvillojnë takime me qytetarët në zonat e tyre dhe për këtë shkak seanca e parashikuar për nesër nuk do të zhvillohet.

Ajo do të mbahet javën që vjen.

“Të nderuar kolegë, ju njoftojmë se seanca plenare e ditës së enjte, datë 7 prill, nuk do të zhvillohet sepse, në kuadrin e javës së gjelbër, deputetët po zhvillojnë takime me qytetarët. Faleminderit”, thuhet në njoftimin e shpërndarë për mediat.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat