Dhunoi babanë dhe e kërcënoi me jetë, arrestohet 25-vjeçari në Lushnjë

Shqipëria

Dhunoi babanë dhe e kërcënoi me jetë, arrestohet 25-vjeçari në Lushnjë

Më: 21 prill 2022 Në ora: 08:27
Foto ilustrim

Një 25-vjeçar është arrestuar këtë të enjte në Lushnjë nën akuzën se ka dhunuar dhe ka kërcënuar të vrasë babanë e tij.

Policia njofton me 56-vjeçari me iniciale A.Q. ka telefonuar për të kërkuar ndihmë, me pretendim se i biri po e kërcënonte për të vrarë me hanxhar.

Në momentin e arrestimit, autori i dyshuar, 25-vjeçari me iniciale A.Q. ka kërcënuar efektivët se do të dëmtonte veten ose ata, nëse e kapnin.

Pas neutralizimit, i riu u shoqërua në komisariat, për t’u hetuar më pas nga Prokuroria e Lushnjës për veprat penale “Dhuna në familje” dhe “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta”, ndërsa mjeti prerës është sekuestruar si provë materiale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat