Nga Nuredin Dumani, Erion Alibej dhe Leonard Palushi/ Kush janë 18 personat e arrestuar në mega operacionin e SPAK dhe Policisë së Shtetit

Shqipëria

Nga Nuredin Dumani, Erion Alibej dhe Leonard Palushi/ Kush janë 18 personat e arrestuar në mega operacionin e SPAK dhe Policisë së Shtetit

Më: 19 maj 2022 Në ora: 13:45
SPAK

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Gledis Nano ka deklaruar se pas mega operacionit në bashkëpunim me SPAK i finalizuar mëngjesin e sotëm janë vënë në pranga 18 persona nga 32 urdhër arreste të prera në total.

Mes tyre ka zyrtarë dhe ish-zyrtarë policorë dhe elementë të grupeve kriminale të cilët e kanë nga një masë sigurie.

“Operacioni është në vijim dhe ka nisur pas arrestimit të Nuredin Dumanit nga policia në bashkëpunim  me prokurorinë. Pas informacioneve të marra u krijuan dyshime për përfshirjen e shumë personave të tjerë. 32 urdhër arreste dhe 28 banesa të kontrolluar. Operacioni është shtrirë në disa qytete të ndryshme”, tha Gledis Nano.

EMRAT

Nuredin Dumani

Enrik Hoxhaj

Ardian Uzuni

Altin Ndoci

Skerdi Tasi

Leonard Palushi

Gentjan Sharra

Fatos Gosa

Erion Alibej

Florenc Çekrezi

Elvis Koçi

Ilirjan Peçi

Petrit Çoli

Agron Çoli

Agron Qafa

Asllan Plaku

Enver Diva

Besian Xhixha

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat