Operacion në Luz të Fierit, bie në pranga 32-vjeçari

Shqipëria

Operacion në Luz të Fierit, bie në pranga 32-vjeçari

Më: 21 maj 2022 Në ora: 10:44
Foto ilustrim

Një 32-vjeçar ka rënë në pranga pasi po transportonte emigrantë, me qëllim kalimin e paligjshëm të kufirit.

Gjatë operacionit policor të koduar “Luzi” në fshatin Luz, Fushë Krujë, u bë e mundur kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit L. H., 32 vjeç, banues në Tiranë.

Në automjetin që po drejtonte ky shtetas ishin pasagjerë 6 emigrantë të paligjshëm, të cilët 32-vjeçari po i ndihmonte, kundrejt fitimit, për të kaluar kufirin në mënyrë të paligjshme, me destinacion final një nga vendet e BE-së.

Sipas policisë, Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Krujë, për veprime të mëtejshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat