“Nuk është provokim”- Alibeaj tregon pse përfshiu në Komisionin e Reformës Zgjedhore deputetin e Berishës

Shqipëria

“Nuk është provokim”- Alibeaj tregon pse përfshiu në Komisionin e Reformës Zgjedhore deputetin e Berishës

Më: 26 maj 2022 Në ora: 14:24
Enkelejd Alibeaj

Sot Partia Demokratike ka miratuar një listë me emra deputetësh, të cilët do ti cohën Kuvendit për miratim si anëtarë të Komisioneve të Posaçme. Një prej tyre ishte edhe Oerd Bylykbashi, i cili është caktuar si anëtar për Komisionin e Reformës Zgjedhore. I pyetur nga gazetarët nëse ky është provokim, Alibeaj tha se nuk është e tillë, por emrat e përzgjedhur janë në bazë të aftësisë dhe eksperiencës që kanë.

“Pjesëmarrja në komisione bazohet tek eksperianca, profesionalizimi dhe nuk ka kurrë fare lidhje. Janë emra që kanë në të shkuarën e tyre eksperiencën dhe aftësinë jo vetëm për të bërë debatin profesional dhe atë publik.

Nuk e bëj as për provokim as për gjë. Zoti Bylykbashi është për funksionet që ka pasur. Është një lloj eksperience, një lloj mahgazine e asaj që ka ndodhur në këto vite. Une besoj që e ka përvojën dhe aftësinë, por edhe dëshirën për të kapërcyer këto pengesa.

Nuk është provokime. Emrat që janë vendosur aty janë ata që dinë dhe kanë cfarë të japim. Është hapësirë dhe mundësi për të kontribuuar për disa gjëra që janë të përbashkëta”, tha Alibeaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat