Banorët ndezin mbeturinat në Vlorë/ Flakët dalin jashtë kontrollit, shkrumbohet banesa

Shqipëria

Banorët ndezin mbeturinat në Vlorë/ Flakët dalin jashtë kontrollit, shkrumbohet banesa

Më: 7 qershor 2022 Në ora: 13:15
Foto ilustrim

Një banesë e braktisur pranë zonës së Pusit të Mezinit në Vlorë është djegur gjatë ditës së sotme.

Mësohet se shkak ka qenë djegia e mbeturinave.

Banorë të zonës , i kanë vënë zjarrin mbeturinave, ndërsa flakët kanë dalë jashtë kontrollit.

Zjarrvënësit ,persona ende të paidentifikuar kanë dashur pikërisht të djegin mbeturinat pa menduar se flakët e zjarrit të mbeturinave ,favorizuar dhe nga era do të rrezikonin gjithë zonën.

5 efektivë dhe 2 automjete zjarrfikës në përpjekje për të shuar flakët, kanë mundur të bëjnë lokalizimin e tyre dhe pas më shumë se 2 orë luftë me zjarrin ,ia kanë dalë ta shuajnë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat