Shpërthim me tritol në një dyqan, shkak konflikti mes pronarit dhe njërit prej autorëve!

Shqipëria

Shpërthim me tritol në një dyqan, shkak konflikti mes pronarit dhe njërit prej autorëve!

Më: 19 qershor 2022 Në ora: 07:29
Foto ilustrim

Një shpërthim me lëndë plasëse ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në një dyqan në Durrës.

Ngjarja ka ndodhur në orën 03:10 te rruga “Shenjtorët”, kur në fasadën e dyqanit në pronësi të Sh.A. 58 vjeç ka shpërthyer lënda plasëse.

Autori i dyshuar është D.K, 31 vjec nga Burreli i cili ka pasur konflikt me pronarin e dyqanit. Tashmë grupi hetimor po punon për të zbardhur rrethanat e ngjarjes.

Njoftimi i policisë

Rreth orës 03.10, në lagjen 17/1 rruga “Shenjtoret”, në fasadën e dyqanit të shtetasit Sh.A, 58 vjeç, dyshohet se shtetasi D.K, 31 vjec, banues në Burrel, në bashkëpunim me  persona të tjerë  ende të paidentifikuar,  kanë hedhur një sasi të vogël lëndë plasëse, duke shkaktuar vetëm dëme materiale.

Dyshohet se ngjarja ka ndodhur  si pasojë e një konflikti të mëparshëm mes shtetasit Sh.A dhe D.K.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë, po  punojnë për dokumentimin ligjor të autorësisë  së kësaj ngjarjeje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat