Shiste “të bardhë” në Tiranë, arrestohet 27-vjeçari, çfarë i gjeti policia

Shqipëria

Shiste “të bardhë” në Tiranë, arrestohet 27-vjeçari, çfarë i gjeti policia

Më: 24 qershor 2022 Në ora: 08:47
Foto ilustrim

Një 27-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës me akuzën e prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike.

Sipas bluve të kryeqytetit, u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i V. H., 27 vjeç, banues në Tiranë.

Në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, Tiranë, shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 2 kanë lokalizuar dhe arrestuar në flagrancë shtetasin V. H., të cilit, gjatë kontrollit fizik, i kanë gjetur dhe sekuestruar, në cilësinë e provës materiale një sasi lënde të dyshuar narkotike kokainë dhe një peshore elektronike.Nga veprimet hetimore të kryera ka rezultuar se ky shtetas, pasi siguronte lëndën narkotike kokainë, e ndante atë në porcione të vogla, të cilat i shiste më pas, në zona të ndryshme të Tiranës.

Vijon puna për dokumentimin e plotë të veprimtarisë kriminale të kryer nga ky shtetas.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat